Koja Voda Je Štetna Za Vas – Hladna Ili Topla

Saznajte Šta Su Stručnjaci Otkrili O Ovom Pitanju

Kada je riječ o unosu vode u organizam, svi znaju da je potrebno dnevno unijeti do 2 litra vode, iako mnogi ne uspiju toliko da unese. To utječe na kožu, na imunološki sistem, ali i na koncentraciju i moć pamćenja, kao i na rad svih sistema organa u našem organizmu. Mnogi se pitaju koja je voda bolja da se unosi u tijelo, da li je to pak ona hladnija ili toplija.

Od ključnog je značaja da se trudite da najviše količine unosite one umjereno tople vode. Vruća voda prilikom tuširanja ili prilikom održavanja higijene intimnog područja na tijelu zna da potiče razmnožavanje bakterija, pa je tako bolje da nastojite da se kupate i da koristite za nijansu hladniju vodu. Ukoliko ste trudni ili tokom menstruacije, također je bolje da izbjegavate topliju vodu.

Ako je riječ o konzumiranju, onda toplija voda djeluje na probavni sistem u organizmu, a čak može i smanjiti grčeve. Nije dobro piti puno hladne vode, posebno tokom ljetne sezone, kada se organizam zagrije i kada je napolju visoka temperatura, kako izlažete svoje tijelo šoku koji možda neće uspjeti da preživi.

Uvijek težite tome da što se tiče kupanja, da pomičete granice izdržljivosti sa hladnijom vodom, ali ako planirate da pijete vodu, onda težite da pijete što topliju. Naravno, ne mora ona biti vruća, neka sredina je uvijek najbolja, ali nemojte tako olako da pijete hladnu vodu kako su loše posljedice po vaš organizam ozbiljne i mogu ostaviti tragove kakve vi sad ni ne zamišljate ili razmišljate o njima.

Ove web stranice koriste kolačiće kako bi poboljšale Vaše korisničko iskustvo i vodile analitiku o posjećenosti.
Saznaj više...

U redu Izbriši kolačiće